Başkentte meme kanseri ile mücadele semineri !

Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Meral Şen, Yenimahalle Belediyesi Yaşlı Dayanışma Merkezi üyelerine meme kanseri ile mücadeleyi anlattı.

Başkentte meme kanseri ile mücadele semineri !
Başkentte meme kanseri ile mücadele semineri ! Engin Kaşdaş
Bu içerik 155 kez okundu.

Ankara sondakika haberleri Yenimahalle Belediyesi ve Medicalpark Ankara Hastanesi iş birliğinde "Meme sağlığının önemini fark et" konulu seminer düzenlendi. -

Meydan AVM İkinci Bahar Yaşlı Dayanışma Merkezi’nde düzenlenen seminerde, Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Meral Şen, Yenimahalle Belediyesi Yaşlı Dayanışma Merkezi üyelerine meme kanseri ile mücadeleyi anlattı.

Türkiye’de meme kanseri teşhisi konulan hasta sayısında yaşanan artış nedeniyle 40 yaş altı kadınların da meme kanseri kontrollerini yaptırması gerektiğini vurgulayan Şen, meme kanseri hakkında detaylı bilgiler verdi.

Meme kanseri hakkında doğru bilinen yalnışlar ve erken teşhisin önemi hakkında bilgiler aktaran Şen, dünyada her 8 kadından birinin meme kanseri olduğuna dikkat çekti.

Şen, Türkiye'de ise bu durumun her 10 kadından 4'üne kadar çıktığına vurgu yaparak, oluşturulacak farkındalık ve kadınların kendi kendine yapacağı küçük muayeneler sayesinde hayatlarının kurtulabileceğine işaret etti.Kaynak:haber7

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD'de kiliseye saldırı :26 kişi hayatını kaybetti
ABD'de kiliseye saldırı :26 kişi hayatını kaybetti
Süper Lig’de son puan durumu !
Süper Lig’de son puan durumu !