Cinsel organını cerrahi müdahale ile küçülttü

Kenya'da yaşayan 20 yaşındaki bir Opiyo, kist sebebiyle normalin çok üzerinde büyüme gösteren 5 kiloluk testisini ve 90 santimetrelik penisini cerrahi müdahale ile küçülttü

Cinsel organını cerrahi müdahale ile küçülttü
Cinsel organını cerrahi müdahale ile küçülttü Engin Kaşdaş
Bu içerik 400 kez okundu.

Kenya'nın Kibigori kentinde yaşayan 20 yaşındaki Horace Owiti Opiyo'nun genital bölgesinde 10 yıl önce bir kist tespit edildi.

Sivrisinek ısırığı sebebiyle gelişen bir larvanın neden olduğu düşünülen kist, vücutta parazit kurt üremesine sebep olarak Opiyo'nun boşaltım sistemini tıkadı. Bu sebeple biriken sıvı, cinsel organ dokusunda şişme meydana getirdi.

Sınıf arkadaşları tarafından sürekli olarak alay konusu olan Opiyo, maddi imkansızlıklar sebebiyle ameliyat da olamadı. Yaşadığı sorunlar sebebiyle okulunu bırakan Opiyo keşiş olmaya karar verdi ve şeytanın kendisini lanetlediğine kanaat getirdi.

Sosyal medya sitesi Facebook üzerinde viral olan bir paylaşım sayesinde yıllardır muzdarip olduğu sağlık sorunundan kurtuldu.
Cerrahi müdahale sonucunda fazlalıklarından kurtulan Opiyo artık koşabildiğini, futbol oynayabildiğini ve özgür olduğunu söylüyor.

Opiyo'nın bir sonraki hedefi ise eğitimini tamamlamak.

Operasyon sonrası vücudunun tüy gibi hafiflediğini belirten Opiyo tüm ağırlıklarından kurtulduğunu, sahip olduğu sağlık sorunu sebebiyle daha önce suyun yanına dahi yanaşamazken artık yüzebildiğini belirtiyor.

Operasyonun ardından birkaç ay geçtikten sonra Opiyo bir gün baba olabileceğini de öğrendi.

Kendisini bir an önce toparlamaya çalışan Opiyo bu sayede bir eş edinebileceği sevincini paylaşıyor.

Henüz 10 yaşındayken genital bölgesinde bir kist tespit edilen Opiyo bu kistin en başta oldukça ufak olduğunu fakat yıllar geçtikçe neredeyse yumruk büyüklüğüne ulaştığını ve sürekli olarak genişlediğini ifade ediyor.

2007 yılında kistin büyümesini engellemek amacıyla cerrahi operasyon geçiren Opiyo'nun sorunu ne yazık ki tekerrür etti.

Yürürken ve kıyafetlerini değiştirirken ciddi sorunlar yaşamaya başlayan Opiyo okulunu yarıda bırakmak zorunda kaldı.

Komşusu Duncan Otieno, Opiyo'nun olağandışı büyük testislerinin fotoğrafını çekerek Facebook'a yükledi ve Opiyo'nun durumunu kontrol edecek bir doktor arayışı olduğu notunu düştü.

Bir anda viral haline gelen paylaşım Kisumu il valisinin eşi Olivia Ranguma'ya kadar ulaştı.

Jaramogioginga Odinga Hastanesi'ndeki doktorlar Opiyo'yu muayene etti ve hastaya skrotal fil hastalığı teşhisi koydu.

Bu rahatsızlığa tıp dilinde lenf ödemi adı verildiğini ve dokuda şişliğe sebep olduğunu belirten Doktor Emmanuel Benge, Opiyo vakasında bunun genital bölgede nüksettiğini ve bu sebeple buna fil hastalığı adı verildiğini açıkladı.

Skrotal fil hastalığı, insan vücuduna sivrisinekler tarafında yerleştirilen larvaların kan akışını durdurması sonucu ortaya çıkıyor. Bir süre sonra gelişen larva, istilacı parazit kurtlara dönüşerek vücudun boşaltım sistemini tıkıyor ve bu bölgenin sıvı ile şişmesine sebep oluyor.

Yapılan kontrollerde Opiyo'nun testis torbasında 2 sağlıklı testis bulundu. İdrar yolunun içe kapanarak testis torbası etrafında şişkinlik yarattığı sonucuna ulaşıldı.

2 aşamalı bir ameliyat geçiren Opiyo'nun ilk olarak testis torbasındaki tümör dokuları temizlendi ve büyük kütle ameliyatla alındı. İkinci ameliyatta ise penis dokusu iyileştirilerek ortalama bir erkeğin boyutlarına indirgendi.

Sağlığına kavuşan Opiyo artık çok mutlu ve geleceğe ümitle bakıyor.

kayank:milliyet

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD'de kiliseye saldırı :26 kişi hayatını kaybetti
ABD'de kiliseye saldırı :26 kişi hayatını kaybetti
Süper Lig’de son puan durumu !
Süper Lig’de son puan durumu !