TFF talimat değişikliği bugün uygulamaya koydu !

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetimi, dün yaptığı toplantıda Disiplin Talimatı'nda değişikliğe gidilmesine karar verdi, bugün de bunu uygulamaya koydu.

TFF talimat değişikliği bugün uygulamaya koydu !
TFF talimat değişikliği bugün uygulamaya koydu ! Engin Kaşdaş
Bu içerik 94 kez okundu.

Önce Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in Fenerbahçe derbisinde ağzından dökülen sözler, ardından da yine siyah-beyazlı takımdan Caner Erkin'in Medipol Başakşehir karşılaşmasındaki küfürleri ekranlardaki milyonlarca kişi tarafından anlaşılmış, ancak mevzuattaki boşluk nedeniyle cezasız kalmıştı.

Skorer'in haberine göre; Bunun üzerine harekete geçen Türkiye Futbol Federasyonu Yönetimi, dün yaptığı toplantıda Disiplin Talimatı'nda değişikliğe gidilmesine karar verdi, bugün de bunu uygulamaya koydu.

Talimatın "Deliller" başlıklı 75. maddesinde, bir fıkra eklendi ve "Sözlü olarak gerçekleştirilen disiplin ihlallerinde, resmi yayıncı kuruluş görüntüleri, izleyen kişiler tarafından ihlal olarak algılanacak tarzda söz için de delil olarak kabul edilebilir" denildi.

Böylece artık televizyon ekranlarına yansıyacak görüntüler, küfür ve hakaret için delil kabul edilecek.

TFF yaptığı bu değişikliği resmi internek sayfasından, "Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun 26.10.2017 tarih 70 Sayılı toplantısında alınan kararla, "Futbol Disiplin Talimatı"nda değişiklik yapıldı" diye duyurdu.

Kaynak:star.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD'de kiliseye saldırı :26 kişi hayatını kaybetti
ABD'de kiliseye saldırı :26 kişi hayatını kaybetti
Süper Lig’de son puan durumu !
Süper Lig’de son puan durumu !