Antalya Film Festivali'nin en iyi filmi Melekler !

54. Uluslararası Antalya Film Festivali görkemli ödül töreniyle sona erdi.54. Uluslararası Antalya Film Festivali nde hangi yönetmen ödül aldı hangi filim ödül aldı hepsi haberimizde

Antalya Film Festivali'nin en iyi filmi Melekler !
Antalya Film Festivali'nin en iyi filmi Melekler ! Engin Kaşdaş
Bu içerik 95 kez okundu.

54. Uluslararası Antalya Film Festivali görkemli ödül töreniyle sona erdi. ‘Melekler Beyaz Giyer’ En İyi Film, ‘Dürüst Bir Adam’ın yönetmeni Rasoulof ise En İyi Yönetmen Ödülü’nü kazandı

Turkuvaz Medya Grubu'nun ana medya sponsorluğunda gerçekleşen bir haftalık sinema maratonu 54. Uluslararası Antalya Film Festivali, dün EXPO 2016 Antalya Kongre Merkezi'nde düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.
İkisi Türk 10 filmin yarıştığı Uluslararası Yarışma'da, Çinli Vivian Qu'nun yönettiği "Melekler Beyaz Giyer" En İyi Film seçildi. İran'dan çıkışı yasak olan Mohammad Rasoulof ise "Dürüst Bir Adam" filmiyle En İyi Yönetmen Ödülü'nü kazandı.


Törende konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, "Geçen yılki töreni 15 Temmuz şehitlerine ithaf etmiştim. Bu seneki töreni de başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Cumhuriyetimizin kurucularına ithaf ediyorum" dedi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesinde Türel'in bu ithafı, uzun uzun alkış aldı.


Cem Öğretir ve Nihan Günay'ın sunduğu gecenin ritmini ödül heyecanı belirledi. "Misafir" filmiyle Dr. Avni Tolunay İzleyici Ödülü alan yönetmen Andaç Hazdedaroğlu, ödülünü savaş nedeniyle ülkelerini terk eden mülteci çocuklara ve annelerine adadığını söyledi. Haznedaroğlu'nun bu ithafını da seyirci alkışlarıyla destekledi.


Mülteci konusu, ödül gecesinin adeta ana temasıydı. Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'un elinden Onur Ödülü alan ABD'li aktör Matt Dillon da "Güzel bir ülkeniz, güzel bir festivaliniz var. Mülteciler ile ilgili çalışmalar yapıyorum. Türkiye, dünyada en çok mülteciye ev sahipliği yapan ülke. Bu konuda yaptıklarınızı takdir ediyorum" diyerek, Türkiye'nin mülteci politikasını desteklediğini söyledi.


Jüri Özel Ödülü alan "Florida Projesi" filmi ise ilk uluslararası ödülünü Antalya'da aldı. Ki bu film 2017'nin öne çıkan yapımlarından önümüzdeki günlerde çok ödül alırsa şaşırmayın.
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nü Turkuvaz Medya Grubu Kurumsal İletişim Direktörü Fecir Alptekin takdim etti. Ödülü ise "Melekler Beyaz Giyer"deki performansıyla genç oyuncu Wen Qi kazandı.
En İyi Erkek Oyuncu ödülünü yarışmanın bu daldaki tek favorisi "Dürüst Bir Adam" filmindeki İranlı oyuncu Reza Akhlaghirad kazandı. Akhlaghirad konuşmasında, İran'dan çıkışı yasak olan yönetmeni Mohammad Rasoulof'a selam gönderdi.

SİNEMA YASASI MÜJDESİ


Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, aHaber'den canlı yayımlanan törende, sinema dünyasına bir müjde de verdi. Kurtulmuş, "Sektörün bütün temsilcileriyle görüşerek hazırladığımız yeni Sinema Yasası önümüzdeki günlerde Başbakanlığa havale edilecek, sonra da parlamentoya gelecek. Sinema Yasası, sinema dünyamız için devrim niteliğinde. Bu yasayla sinemaya olan katkımız katlanarak artacak" dedi.

İŞTE EN İYİLER
 En İyi Film: "Melekler Beyaz Giyer-Angels Wear White"
 En İyi Yönetmen: Mohammad Rasoulof / "Dürüst Bir Adam-A Man of Integrity"
 En İyi Kadın Oyuncu: Wen Qi/ "Melekler Beyaz Giyer-Angels Wear White"
 En İyi Erkek Oyuncu: Reza Akhlaghirad / "Dürüst Bir Adam-A Man of Integrity""
 Jüri Özel Ödülü: "Florida Projesi- The Florida Project"
 Behlül Dal Ödülü: Şükran Aktı / "Zor Bir Karar- Ugly Duckling"
 Dr. Avni Tolunay İzleyici Ödülü: "Misafir-The Guest"
 Gençlik Jürisi Ödülü: "Anne- Scary Mother"

Kaynak:sabah

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD'de kiliseye saldırı :26 kişi hayatını kaybetti
ABD'de kiliseye saldırı :26 kişi hayatını kaybetti
Süper Lig’de son puan durumu !
Süper Lig’de son puan durumu !