.Galaxy S9 Parmak İzi Okuyucuları Ekrana Entegre Olacak

Yeni seri akıllı telefonların Galaxy S9 olarak karşımıza çıkacağı ve yeni modelde birçok farklı sistem kullanılacağı biliniyor.En farklı sistemlerden birinin parmak izi sistemi olduğu belirtilmişti.Samsung’un ilk adımı attığı ortaya çıktı.Galaxy S9 Parmak İzi Okuyucuları Ekrana Entegre Olacak

.Galaxy S9 Parmak İzi Okuyucuları Ekrana Entegre Olacak
.Galaxy S9 Parmak İzi Okuyucuları Ekrana Entegre Olacak Engin Kaşdaş
Bu içerik 305 kez okundu.

Akıllı telefonlar içerisinde en iyi serilerden biri olarak gösterilen Note 8 ve Galaxy S8 akıllı telefonları bu sene bir hayli konuşuldu. Samsung’un son akıllı telefon modellerinin bir hayli konuşulmasından sonra yeni serinin hazırlıkları da başlamış durumda. Apple’ın iPhone X akıllı telefonlarından sonra markanın adımının ne olacağı merakla beklenmeye başlamıştı. Bu noktada yeni seri akıllı telefonların Galaxy S9 olarak karşımıza çıkacağı ve yeni modelde birçok farklı sistem kullanılacağı biliniyor. Daha önce yer verdiğimiz haberlerimizde en farklı sistemlerden birinin parmak izi sistemi olduğu belirtilmişti. Şimdi ise Samsung’un bu konuda ilk adımı attığı ortaya çıktı.


Galaxy S9 Parmak İzi Okuyucuları Ekrana Entegre Olacak


Bir iki hafta önce yayınlanan bilgilerle beraber Samsung’un yeni seri akıllı telefonlarında ekrana entegre parmak izi sistemi kullanılacağı belirtilmişti. Bu açıklamanın hemen sonrasında markanın yeni modelinin parmak izini nasıl kullanacağı konusunda tartışmalar başladı. Ortaya çıkan patent görselleri de Galaxy S9 akıllı telefonlarının ekrana entegre parmak izi kullanacağını göstermişti. Tüm bunların ardından yeni seri akıllı telefonların beklenen patenti aldığı ortaya çıktı. Son patent başvurusu görsellerinde ise sistemin biraz daha farklı işlediği görülüyor.


Galaxy S9


Öyle ki Home tuşu benzeri bir yapı bulunduğu fakat bunun ekranın altında yer aldığı görülüyor. Galaxy S9 akıllı telefonlarında ekrana entegre parmak izinin kullanılacağına kesin gözüyle bakılmaya başlandı. Yeni akıllı telefonların ekrana entegre parmak izinin dışında daha ne gibi sistemlere sahip olacağı konusunda bir bilgi ise yok. Gerek parmak izi sistemlerinde gerekse de ekran sistemlerinde daha birçok farklılığın bulunacağı düşünülüyor.
Galaxy S9 parmak izinin ekran sisteminde yapılacak olan değişimlerin ise serinin kaderini doğrudan etkileyeceğini düşünüyoruz. iPhone X akıllı telefonlarında kullanılan yüz tanıma sistemine karşı ekrana entegre parmak izi sistemiyle karşılık verecek olan Samsung’un ne kadar başarılı olacağını da tanıtımdan sonra görmek mümkün olacak. Bakalım yeni teknolojiler firmayı ne kadar öne taşıyacak.

Kaynak:radarex.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD'de kiliseye saldırı :26 kişi hayatını kaybetti
ABD'de kiliseye saldırı :26 kişi hayatını kaybetti
Süper Lig’de son puan durumu !
Süper Lig’de son puan durumu !