Diyanet'in yeni yönetimi İlahiyatçı İhsan Şenocak'ı açığa aldı

Diyanet İşleri Başkanlığı, Samsun'da vaizlik yapan ve kamuoyunun yakından tanıdığı İlahiyatçı İhsan Şenocak'ı açığa aldı. İhsan Şenocak'ın açığa alınması sosyal medyada bomba etkisi yaratırken, Diyanet'e farklı tepkiler geldi,

Diyanet'in yeni yönetimi İlahiyatçı İhsan Şenocak'ı açığa aldı
Diyanet'in yeni yönetimi İlahiyatçı İhsan Şenocak'ı açığa aldı Engin Kaşdaş
Bu içerik 531 kez okundu.

Medyada konu ile ilgili deteylar şu şekilde yer aldı;
Samsun'da Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı olarak vaizlik yapan, ilahiyatçı İhsan Şenocak açığa alındı. Şenocak konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ''Allah’ın(cc) ayetlerini okumaktan daha onurlu bir vazife ve bu yolda bedel ödemekten daha büyük bir şeref tanımıyorum.'' ifadelerini kullandı.

Sosyal medyada kısa sürede yayılan görevden alma bilgisinin ardından ise Şenocak takipçilerine itidal çağrısı yaparak "Bu hadise, kalem ve kelam zaferleriyle dolu tarihin akışı içerisinde küçük bir nokta bile değildir. Kardeşlerimi itidâle davet ediyorum." ifadelerini kullandı.

MALUM KESİMLERİN HEDEFİ OLMUŞTU
Daha önce "kızlar'ın pantolon giymesinin" günah olduğu yönünde bazı eleştirileri kamuoyuna yansıyan ilahiyatçı İhsan Şenocak'ın Twitter’dan paylaştığı İslami uyarıları bazı çevrelerde rahatsızlığa neden olmuş ve hedef gösterilmişti.

KADİR MISIROĞLU'NA SAHİP ÇIKMIŞTI
İhsan Şenocak, kendisi gibi yine malum kesimlerin hedefi olan ve yakın zaman "Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret"ten hakkında soruşturma açılan Kadir Mısıroğlu’na da sahip çıkmıştı. Şenocak’ın Mısıroğlu ile ilgili paylaşımları şöyle:
“Bu milletin evlatları nezdinde Kadir Mısıroğlu nun Lozan'dan Abdülhamid'e kadar her bir eseri kalemle kazanılmış bir zaferdir. Kadir Mısıroğlu sadece kitap yazmadı. Dinine ve tarihine kastedilen bu milletin yoluna, yeniden onu karargâhına götürecek işaretler koydu."

İHSAN ŞENOCAK KİMDİR?
1974 yılında Samsun’da dünyaya geldi. İlkokuldan sonra hafızlık yaptı. 1994’te Samsun İmam Hatip Lisesi’nden 99’da Ondokuzmayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu 2002’de Diyanet İşleri Başkanlığı İstanbul Haseki Eğitim Merkezi’ni bitirdi. 2004 yılında OMÜ İlahiyat Fakültesi İslâm Hukuku Anabilim Dalında “İslâm Hukuku’nda Taklit” konulu teziyle yüksek lisans yaptı. Aynı fakültede “İslâm Hukuku’nda Örfün Hükümlere Etkisi” adlı tezini tamamlayarak doktor oldu. Diyanet İşleri Başkanlığında farklı kademelerde görev yaptı. 2005-2010 yılları arasında yayımlanan İnkişaf dergisinin Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı. Milli Gazete ve Yeni Şafak’ta müstear isimle dizi ve düşünce yazıları yazdı. 2008’de Tv5’de “köprü” programını hazırlayıp sundu. Ülke tv ve çeşitli kanallarda programlar yaptı. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

ihsan şenocak diyanet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD'de kiliseye saldırı :26 kişi hayatını kaybetti
ABD'de kiliseye saldırı :26 kişi hayatını kaybetti
Süper Lig’de son puan durumu !
Süper Lig’de son puan durumu !