76 Yaşındaki Hanife Nine 3.sergisini açtı

Hanife Özkara, 56 yaşında eline aldığı boya fırçalarını 20 yıldır elinden bırakmıyor. Özkara, 76 yaşında 3'ncü sergisini bir yöresel fuarda sergiledi. Hanife Nine'nin tabloları fuar ziyaretçilerinin büyük ilgisini çekti.

76 Yaşındaki Hanife Nine 3.sergisini açtı
76 Yaşındaki Hanife Nine 3.sergisini açtı Engin Kaşdaş
Bu içerik 141 kez okundu.

Gençlik hayali olan ressamlığa ancak 56 yaşında başlayabilen ve şu anda 76 yaşındaki Hanife Özkara 3’üncü sergisini açtı

Mustafakemalpaşa ilçesinde yaşayan evli ve iki çocuk 2'de torun sahibi olan 76 yaşındaki Hanife Özkara, 56 yaşında eline aldığı boya fırçalarını 20 yıldır elinden bırakmıyor. Özkara, 76 yaşında 3'ncü sergisini bir yöresel fuarda sergiledi. Hanife Nine'nin tabloları fuar ziyaretçilerinin büyük ilgisini çekti.

İLK SERGİSİNİ 2003'DE AÇTI
Çocukluğundan beri resim yapmayı çok sevdiğini ancak o dönemin imkansızlıkları nedeniyle ressamlık yapma fırsatı bulamadığını belirten Hanife Özkara, "Resim yapmayı çocukluğumdan beri çok seviyorum. İmkansızlıklar nedeniyle bu alanda kendimi geliştirme imkanı bulamamıştım ama artık devir değişince ve teknoloji gelişince kendimi yağlı boya resimler yapmaya adadım. İlk sergimi 2003 yılında yine yerel bir etkinlikte açma imkanı buldum. Sergiyi gezen her yaştan insan resmilerimi çok beğeniyor" dedi. Hanife Özkara, resim yapma becerisinin aile büyüklerinden geldiğini ve genetik olduğuna inandığını belirtti. Hanife Özkara, "Resim yapmak konusunda elimde olmayan bir yeteneğim var. Bu yeteneğimi çok küçük yaşta fark ettim. Aile büyüklerimizden gelen genetik bir durum olduğunu düşünüyorum. Aynı beceriyi kızımda da fark ettim o da küçüklüğünden beri çok güzel resimler çiziyor. Kendisi zaten şuan güzel sanatlar da okuyor. Biz resim yapamadan edemiyoruz" diye konuştu.

'SON NEFESİME KADAR RESİM'
Eşi 79 yaşındaki Zeki Özkara'nın da hem kendisine hem de kızına çok büyük destek verdiğini belirten Hanife Özkara, "Resim yapmak benim için bir tutku haline geldi. Özellikle üzgün olduğumda yada çok neşeli olduğum zamanlarda hemen elime fırçalarımı alıyorum. Rabbim müsaade ettiği sürece son nefesime kadar resim yapmak istiyorum. Gençlere de tavsiye ediyorum" dedi. Hanife Özkara'a, önceki gün Mustafakemalpaşa'da düzenlenen Yöresel Ürünler fuarında 3'ncü sergisini açma imknı buldu.

Kaynak:sabah

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD'de kiliseye saldırı :26 kişi hayatını kaybetti
ABD'de kiliseye saldırı :26 kişi hayatını kaybetti
Süper Lig’de son puan durumu !
Süper Lig’de son puan durumu !