Tüp Bebek Tedavisinin Başarı Oranları

Kadının yumurtası ve erkeğin sperminin laboratuvar şartlarında bir araya getirilmesiyle uygulanan yönteme tüp bebek yöntemi adı verilmektedir. Tüp Bebek Tedavisinin Aşamaları

 Tüp Bebek Tedavisinin Başarı Oranları
 Tüp Bebek Tedavisinin Başarı Oranları Engin Kaşdaş
Bu içerik 256 kez okundu.

Kadının yumurtası ve erkeğin sperminin laboratuvar şartlarında bir araya getirilmesiyle uygulanan yönteme tüp bebek yöntemi adı verilmektedir. Normal koşullar altında çocuk sahibi olamayanlar bu yöntemden faydalanabilir. Bunun için Kıbrıs tüp bebek tedavisi alınabilmektedir. Tedavi yöntemindeki amaç; birden çok folikül geliştirilmesi ve aynı olan adet döngüsü içerisinde birden fazla yumurta toplama şansının yakalanarak, arttırılabilmesidir.
 
 Tüp Bebek Tedavisinin Aşamaları
 
            Tüp bebek tedavisini altı aşamada tanımlamak mümkündür. Bu aşamaların ilki, eğitimdir. Tüp bebek koordinatörü tarafından yürütülecek olan eğitim ile kişiler bilgilendirilmelidir. İşlemler, tedavi planı, tedavi süreci ve ilaçların nasıl alınacağı hakkında gerekli bilgiler verilerek, hastalara neler yapması ve hangi ilaçları alması öğretilmelidir. İkinci aşamada, yumurtalıkların baskılanması yer alır. Tüp bebek tedavisinin temelini oluşturan bu aşama, kadın yumurtalıklarının tamamen kontrol altına alınmasıdır. Bunun için verilen ilaçlar, hastanın istenilen zamandan önce yumurtlamasını önlemektedir. Üçüncü aşamaya gelindiğinde de; yumurtalıkların uyarılarak, yumurta gelişiminin takibi yapılmaktadır. Dördüncü aşama; yumurtaların toplanmasıdır. Yeterli yumurta sayısı olgunlaştığı zaman yumurtalar toplanabilir. Yumurtaların son gelişim basamakları tamamlanmak üzereyken; hCG enjeksiyonu yapılır. İşlem sırasında sakinleştirici ya da uyku ilaçları verilebileceği gibi, işlem anestezi altında da uygulanabilir. Beşinci aşamada; laboratuvar işlemleri yer alır. Yumurtalar toplandıktan bir gün sonra, bunlardan kaçı normal şekilde döllenmiş hastalara bilgi verilir. Çift bilgilendirilir. Tedavideki son aşama ise, embriyo transferidir. Tedavi aşamaları ve Kıbrıs tüp bebek hakkında detaylı bilgi için http://cyprusivf.net/  adlı web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
 
 Tüp Bebek Tedavisi Başarı Oranı
 
            Tüp bebekte başarı oranı oldukça yüksektir. Yüzde ellilere varan başarı şansı, hastalara umut vermektedir. Yumurtalık rezervi düşük hastalarda başarı şansı daha düşüktür. Başarı oranını etkileyen en önemli neden kısırlıktır. Yumurtlama problemi olan hastalardaki başarı şansı, yumurtalık rezervi düşük olanlara göre daha yüksektir. Kıbrıs tüp bebek ile ilgili aklınıza takılan tüm sorulara http://cyprusivf.net/tıklayarak yanıt alabilirsiniz.

Kaynak:hudutgazetesi.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD'de kiliseye saldırı :26 kişi hayatını kaybetti
ABD'de kiliseye saldırı :26 kişi hayatını kaybetti
Süper Lig’de son puan durumu !
Süper Lig’de son puan durumu !