Ada'yı kovan Numan Kurtulmuş'u yürekten kutluyorum..

Mahir Ünal Kültür Bakanlığı döneminde durumun farkına varmış ama işlemi yapamadan görevden ayrılmıştı.Ada'yı kovan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'u yürekten kutluyorum..

Ada'yı kovan Numan Kurtulmuş'u yürekten kutluyorum..
Ada'yı kovan Numan Kurtulmuş'u yürekten kutluyorum.. Engin Kaşdaş
Bu içerik 199 kez okundu.

Tam da benim "Mahir Ünal kardeşim, eski Kültür Bakanı olarak, görevden ilk alınması gereken kişinin Selman Ada olduğunu yeni bakana söylemediniz mi" satırlarımın çıktığı gün Selman Ada nam zat, kovulmuş meğer. Hem de emekli olacağı şubat ayı beklenmeden..
Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü (Aslında vekil) olarak, emrindeki tüm operalarda kendi eserlerini defalarca programa koydurarak haksız telif ücretleri kazandığı müfettişler tarafından tespit edilmiş ve derhal görevden uzaklaştırma kararı alınmış.
Karar tebliğ edilmiş.
Daha geldiği gün, Selman Ada'nın çok önemli bir besteci ve sanat adamı, ama berbat bir yönetici olduğunu kısa bir süre görev yaptığı Mersin Operası'nı bile nerdeyse batırdığını yazmıştım.
Görev süresince durmadan kendi eserlerini ona bağlı 6 operada emirle sahneletmesini eleştirmiştim. Mahir Ünal Kültür Bakanlığı döneminde durumun farkına varmış ama işlemi yapamadan görevden ayrılmıştı.
Ada'yı kovan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'u yürekten kutluyorum..
Şimdi Selman döneminde harap olan bu kurumu kurtarmak için maceraya atılmanın gereği yok.

Devamı oku

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD'de kiliseye saldırı :26 kişi hayatını kaybetti
ABD'de kiliseye saldırı :26 kişi hayatını kaybetti
Süper Lig’de son puan durumu !
Süper Lig’de son puan durumu !