Öksürük şikayetiyle gitti Yumuşak'a akciğer kanseri teşhisi konuldu

Aksaray'da öksürük şikayetiyle hastaneye giden Gülser Yumuşak'a akciğer kanseri teşhisi konuldu

Öksürük şikayetiyle gitti  Yumuşak'a akciğer kanseri teşhisi konuldu
Öksürük şikayetiyle gitti  Yumuşak'a akciğer kanseri teşhisi konuldu Engin Kaşdaş
Bu içerik 1431 kez okundu.

Aksaray'da yaşayan Gülser Yumuşak, öksürük şikayetiyle gittiği hastanede akciğerinde kitle olduğunu öğrendi. Tedavi altına alınan Gülser Yumuşak ameliyat edildi

 
Aksaray'da öksürük şikayetiyle hastaneye giden Gülser Yumuşak'a akciğer kanseri teşhisi konuldu.

Aksaray'da ikamet eden 4 çocuk annesi Gülser Yumuşak (56), öksürük şikayetiyle gittiği hastanede akciğerinde kitle olduğunu öğrendi. Yapılan tetkiklerin ardından ameliyat olmasına karar verilen Gülser Yumuşak, 25 Ekim'de gerçekleştirilen ameliyatın ardından sağlığına kavuştu. Göğüs Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Hasan Demir, ameliyat ettiği Gülser Yumuşak'ın sağlığına kavuşmasını tedavi sırasında hastasının şişirdiği balonları patlatarak kutladı.

PATOLOJİDEN HABER BEKLENİYOR
Akciğer kanseri tanısıyla hastanelerine gelen Gülser Yumuşak'ın tedavi süreci hakkında bilgi veren Op. Dr. Demir, "Hastamız bize geldiğinde akciğerde bir tane lekesi vardı. Bu leke uzunca süre Aksaray'da takip edilirken, bir miktar büyüme tespit edildi. Bu büyüme üzerine hasta bize gönderildi ve yaptığımız tetkiklerde bu lezyonun kötü huylu olabileceği kanısı bizde uyandı ve hastaya operasyon önerdik. Hastamız da operasyonu kabul etti. Geçen hafta Çarşamba günü hastayı ameliyat ettik, bugün de hastayı taburcu ediyoruz. Herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Kitle tamamen çıkartıldı. Küçük bir lezyondu erken evre yakalanmış bir tümör. Erken evrede yakalandığı için de ameliyattan sonra patoloji sonuçlarını bekliyoruz. Patoloji sonucunda da eğer çıkardığımız lenf nodlarında metastaz gelmezse ki büyük ihtimalle gelmeyecek çünkü erken evre. Sadece cerrahi ile kurtarmış olacak. Kemoterapi ve radyoterapi (ışın tedavsisi) herhalde almayacak diye umut ediyoruz" ifadelerini kullandı.

"SİGARA KULLANANLARA 40 YAŞINDAN SONRA 6 AYDA BİR RUTİN KONTROL TAVSİYE EDERİM"
Op. Dr. Hasan Demir, sigara kullananların 6 ayda bir rutin kontrollerini yaptırmaları gerektiğini belirterek, "Bu hastalara önerimiz özellikle mesela hastamız sigara içmediği halde bu hastalığa yakalanmış bir hasta. Özellikle sigara içen hastalarımızın 40 yaşından sonra yıllık rutin kontrollerinin yapılmasını hatta 6 ayda bir rutin kontrollerinin yapılmasını ve akciğerde buna benzer lezyonlarda uyanık olmamız gerektiğini tavsiye ederim. Özellikle sigara içen hastaların çok ayrı bir yeri var. Çünkü onlarda bu tür lezyonlar daha fazla görülüyor. Çünkü yeryüzünde 4 bin tane kanserojen madde içeren başka bir madde yok sigara dışında. Sigara içen hastalar ayrıca diğer hastalarımız bir yılda yapıyorsa sigara içen hastalarımızın 40 yaşından sonra 6 ayda bir rutin kontrollerini yaptırmasını tavsiye ediyorum" şeklinde konuştu.

Op. Dr. Hasan Demir, hastanın tanı ve tedavisinde yardımları geçen hastane personeline teşekkür etti.

ÖKSÜRÜK ŞİKAYETİYLE GİDEN GÜLSER YUMUŞAK'TA KİTLE ÇIKTI
Aksaray'ın Sultanhanı ilçesinde yaşayan 4 çocuk annesi ev hanımı Gülser Yumuşak, öksürük şikayetiyle hastaneye başvurdukları sonradan yapılan tetkiklerle akciğer kanseri olduğunu öğrendiğini belirterek, "Ben bir öksürükle başvurdum, bu hastalık çıktı. 1 sene gezdik, dolaştık bizi oradan doktor arkadaş yönlendirdi Hasan beye. Allah razı olsun önce Allah'a güvendik sonra ailem sonra doktorlarımız tedavi ettiler, ameliyat ettiler. İyi oldum yani Hasan hocamın sayesinde daha iyiyim. Şu an kendimi iyi hissediyorum. Hemşire kızlarımız Allah razı oldun hepsi de çok ilgilendiler. Önce öksürük için başvurduk biz doktora bu hastalık çıktı. Sende kitle var dediler, büyümüyor ama tedavi olman gerekiyor dediler. Ameliyat olacaksın illaki dediler gittiğim doktorlar hep söyledi bunu. Bugünde taburcu olacağım" dedi.

Gülser Yumuşak'ın eşi Muzaffer Yumuşak ise "Akciğer kanseri olarak tespit edildi. Burada Çarşamba günü hastamız ameliyat oldu. Bir gün yoğun bakımda yattı ondan sonra 3-4 gün de odasında yattı. Hastamız şu anda çok iyi akciğer kanseri olmakla mukabil hastamız şu anda kanserden kurtuldu. Hastanemiz, doktorlarımız çok güzel, hemşireler ilgilendiler bizimle. Önce Allah'ın sonra Hasan beyin sayesinde biz bu hastalıktan kurtulduk" şeklinde konuştu

kayank:hedefhalk.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD'de kiliseye saldırı :26 kişi hayatını kaybetti
ABD'de kiliseye saldırı :26 kişi hayatını kaybetti
Süper Lig’de son puan durumu !
Süper Lig’de son puan durumu !