Kılıçdaroğlu:Baykal'ın sağlık durumu kötüye gidiş yok

Sağlık Bakanı Demircan, Deniz Baykal'ın sağlık durumuna ilişkin açıklama geldi. Baykal'ı ziyaret eden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da Baykal'ın durumunu açıkladı.

Kılıçdaroğlu:Baykal'ın sağlık durumu kötüye gidiş yok
Kılıçdaroğlu:Baykal'ın sağlık durumu kötüye gidiş yok Engin Kaşdaş
Bu içerik 238 kez okundu.

Sağlık Bakanı Demircan, Deniz Baykal'ın sağlık durumuna ilişkin olarak, "Ciddiyetini koruyor, kötüleşme yok. Tedavi amaçlı uyutuluyor" dedi. Baykal'ı ziyaret eden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da "Baykal'ın durumunda kötüye gidiş yok" açıklaması yaptı.

Pazartesi günü yüksek ateş ve solunum sıkıntısı nedeniyle sabahın erken saatlerinde Ankara Üniversitesi İbn-i Sina Hastanesi'nde tedaviye alınan CHP Eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın yoğun bakımdaki tedavisi 5'inci günde devam ediyor.
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğu, tedavisi süren Deniz Baykal'ı ziyaret etti. Doktorlardan bilgi alan Kılıçdaroğlu, çıkışta açıklamalarda bulundu. 

Kılıçdaroğlu, "Bizi sevindiren, kötüye gidiş yok. Umutluyuz inşallah hastalığa direnir ve bir süre sonra görevine geri gelir, milletvekilliğini sürdürür. Bütün dualarımız Sayın Baykal'la. İnşallah kısa süre içerisinde şifa bulur, hastaneden ayrılır" dedi.

SAĞLIK BAKANI: KÖTÜLEŞME YOK, CİDDİYETİNİ KORUYOR


Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Baykal'ın durumuyla ilgili olarak son açıklamasında şunları kaydetti: "Sürekli takip ediyoruz. Bize Rektörün son gönderdiği mesaj, şu anda ciddiyetini koruyor. Kötüleşme yok. İnşallah daha olumlu istikamette gelişecek. Uyutma devam ediyor. Beyin dinlendiriliyor. Bu, tedavi amaçlı, beynin yorulmaması, ödemin gerilemesi için. Sayın Baykal'ın tedavisi Türkiye'nin en yetkili hekimleri tarafından takip ediliyor. Biz de takip ediyoruz."


Tedavisine uyutularak devam edilen Baykal, bugün sabah saatlerinde tomografiye girdi. Sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenilen Baykal'ın son sağlık durumu ile ilgili bilgileri Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş'in tomografi sonuçlarını doktorlarla degerlendirip kamuoyu ile bilgi paylaşması bekleniyor.

Kaynak:ntv.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD'de kiliseye saldırı :26 kişi hayatını kaybetti
ABD'de kiliseye saldırı :26 kişi hayatını kaybetti
Süper Lig’de son puan durumu !
Süper Lig’de son puan durumu !