Yakınlarınıza öldüğünüzü haber verirken bunu bizzat siz de duyabilirsiniz!

Doktorlar yakınlarınıza öldüğünüzü haber verirken bunu bizzat siz de duyabilirsiniz! çünkü vücut hayat bulguları göstermeyi bıraktıktan sonra bile bilincin çalışmaya devam ettiğini söylüyor!

Yakınlarınıza öldüğünüzü haber verirken bunu bizzat siz de duyabilirsiniz!
Yakınlarınıza öldüğünüzü haber verirken bunu bizzat siz de duyabilirsiniz! Engin Kaşdaş
Bu içerik 151 kez okundu.

nanılmaz iddia: Öldükten sonra beynimiz çalışmaya devam ediyor!
Teorik olarak bu cümlenin anlamı şu: Doktorlar yakınlarınıza öldüğünüzü haber verirken bunu bizzat siz de duyabilirsiniz! 

İddia, New York'taki NYU Langone Tıp Fakültesi'nde kritik bakım ve canlandırma araştırması yapan Dr. Sam Parnia'ya ait.

Doktor Sam ve ekibi, kalp krizi geçiren ve teknik olarak 'öldü' sayılan hastalarla ilgileniyor, onları çoğu zaman hayata döndürüyor. Bu araştırmayı da kendi hastaları üzerinde yapmışlar. Yani önce ölen, sonra hayata geri dönen kişiler üzerinde...

Araştırılan hastalardan bazıları, kalplerinin durduğu sırada yanında konuşulanları tam olarak söyleyebilmiş. Yani biz onları 'öldü' sanarken aslında bilinçleri çalışıyor, ölü ilan edildikten sonra bile çevrelerinde olan şeyleri duyabiliyorlarmış!

Bu iddialar o sırada ameliyathanede bulunan tıp ve hemşirelik personeli tarafından da doğrulandı. Yani yalan yok!

Bildiğimiz kadarıyla ölüm, 'kalbin artık atmadığı nokta' olarak tanımlanıyor, öldükten sonra beyindeki kan akışı kesiliyor. Ama galiba tam olarak öyle değil...

Dr Sam Parnia, "Teknik olarak kalbiniz durduğunda ölmüş sayılırsınız. Çünkü kan artık beyinde dolaşmayı bırakır, bu da beyin fonksiyonunun durduğu anlamına gelir. Tüm beyin sapı reflekslerini kaybedersiniz: Gag refleksiniz, öğrenci refleksiniz, hepsi gider. Bununla birlikte, biri öldüğünde bir miktar beyin enerjisi kaldığını öne süren kanıtlarımız var. Ölüme geçerken insanların yaşadığı deneyimleri anlamaya çalışıyoruz; çünkü bunun, biz ölürken hepimizin tecrübe edeceği evrensel deneyimi yansıtacağını düşünüyoruz" dedi.

kaynak:milliyte

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD'de kiliseye saldırı :26 kişi hayatını kaybetti
ABD'de kiliseye saldırı :26 kişi hayatını kaybetti
Süper Lig’de son puan durumu !
Süper Lig’de son puan durumu !