Bugün 27.04.2015 - Sitemize Hoşgeldiniz
Önceki Haber
Sonraki Haber

Arkadaşım Hoşgeldin 15.bölüm fragmanı izle (Arkadaşım Hoşgeldin izle)

05.04.2014 18:21:02
Arkadaşım Hoşgeldin 15.bölüm fragmanı izle (Arkadaşım Hoşgeldin izle)
Arkadaşım Hoşgeldin 15.bölüm fragmanı izle (Arkadaşım Hoşgeldin izle) Arkadaşım Hoşgeldin son bölüm fragmanı yayınlandı. Arkadaşım Hoşgeldin son bölümünü izlemediyseniz haberimizin içinde verilen link üzerinden takipp edebilirsiniz. Arkadaşım Hoşgeldin son bölüm full izle. Arkadaşım Hoşgeldin 15.bölüm fragmanı eklendi. Arkadaşım Hoşgeldin yeni bölüm hakkında tüm detaylar haberimizde. Ayrıntılar Milliyet.com.tr'de Arkadaşım Hoşgeldin son bölüm izle


Arkadaşım Hoşgeldin 15.bölüm fragmanı izle (Arkadaşım Hoşgeldin izle) Arkadaşım Hoşgeldin son bölüm fragmanı yayınlandı. Arkadaşım Hoşgeldin son bölümünü izlemediyseniz haberimizin içinde verilen link üzerinden takipp edebilirsiniz. Arkadaşım Hoşgeldin son bölüm full izle. Arkadaşım Hoşgeldin 15.bölüm fragmanı eklendi. Arkadaşım Hoşgeldin yeni bölüm hakkında tüm detaylar haberimizde. Ayrıntılar Milliyet.com.tr'de Arkadaşım Hoşgeldin son bölüm izle

Arkadaşım Hoşgeldin yeni bölüm full izle. Arkadaşım Hoşgeldin son bölüm full izle. Arkadaşım Hoşgeldin 15.bölüm full izle. Arkadaşım Hoşgeldin yeni bölüm hakkında detaylar.

Arkadaşım Hoşgeldin son bölüm yayınlandı! Arkadaşım Hoşgeldin yeni bölüm izleyicileri kahkahalara boğdu. Arkadaşım Hoşgeldin 15. bölümü haberimizde paylaştığımız linkten full olarak izleyebiliriz. Arkadaşım Hoşgeldin programı yeni bölümü ile bu akşam izleyicileri bolca güldürdü. Arkadaşım Hoşgeldin izle.

Ümit Besen'in konuk olduğu ve şarkı söylediği 10 Nisan tarihli Arkadaşım Hoşgeldin 15. bölümde Arkadaşım önce evlenmek istemeyen bir kıza yardımcı olan bir adamı ardında da bir ajanı canlandırdı ki ikinci bölümde sahneye helikopter indi. Arkadaşım Hoşgeldin komedi programını kaçırdıysanız ya da yeniden full olarak izlemek isterseniz aşağıdaki "Arkadaşım Hoşgeldin İzle" linkini kullanabilirsiniz. Ayrıca hemen alttaki link ile de Arkadaşım Hoşgeldin 15. bölüm fragmanını izleyebilirsiniz.

Arkadaşım Hoşgeldin 15. Bölüm Fragmanı İzle (10 Nisan)

Arkadaşım Hoşgeldin ilk bölümde, babası tarafından sevmediği bir adamla evlendirilmeye zorlanan Ezgi intihar etmeye kalktı. Bu sırada Arkadaşım çıkagelir ve güzel kızın hayatını kurtardı. Tam o anda olan oldu ve iki genç birbirine aşık oldu. Kızın babasını (Ümit Besen) ikna edip evlenmek isteyen Arkadaşım, istediği onayı alamayınca bir anda kendini nikah masasında şahit olarak buldu. Aşıklar kavuşabildi mi?

Arkadaşım Hoşgeldin ikinci bölümde ise, Arkadaşım bu kez ajanlık işlerine soyundu. Ezgi kaçırılmıştı ve babası, eski bir ajan olan Arkadaşım’dan kızını kurtarması için yardım istedi ve Arkadaşım, Ezgi’yi bulmak için helikopteriyle amansız bir maceraya atıldı.

Ünlü konukları ve komik maceralarıyla Tolga Çevik, Arkadaşım Hoşgeldin 15.bölümü ile ekrana gelecek.  Arkadaşım Hoşgeldin 15.bölüm tek parça izle.  Arkadaşım Hoşgeldin, Tolga Çevik'in gülme krizlerine sokan programı Arkadaşım Hoşgeldin yeni bölümüyle Kanal D'de izleyicisiyle buluştu. Arkadaşım Hoşgeldin'de kahkahalar eksik olmadı. Arkadaşım Hogeldin'in son bölümü izlemek ve bu kahkalara eşlik etmek için Milliyet.com.tr'den ayrılmayın. Arkadaşım Hoşgeldin 15.Bölüm İzle (Arkadaşım Hoşgeldin Yeni Bölüm İzle)

ARKADAŞIM HOŞGELDİN 15. BÖLÜM FRAGMANI İZLE

Kaynak: milliyet.com.tr
ETİKETLER
Türkiye'de 300 milyon dolar, dünyada ise 75 milyar dolar büyüklüğe ulaşan dijital oyun pazarı, EA Sports, Marvel, Activision gibi devlerin yanında, genç yazılımcılar için de öne çıkma fırsatı sunuyor.

Kullanıcı sayısı 1,2 milyarı aşan sanal oyunlar sektörü, girişimci yönü olan Türk yazılımcıların da ilgisini çekerken 28 yaşındaki Hasan Soysal dijital oyunların kullanımı en fazla artan segmentine, mobil oyun pazarına girdi.

Match - Multiplayer oyunu keyif veriyor

Yazdığı son oyun hakkında bilgiler veren Soysal, Match - Multiplayer oyununu insanların eğlenceli vakit geçirmesi için tasarladığını belirterek, şunları kaydetti:

"Match - Multiplayer. Oynaması kolay ve eğlenceli. Survivor'da oynanan şekil eşleştirme oyunu. Tabi ki yeni özellikler barındırıyor. 5 ayrı kategori ve herbirinde 16 farklı bölüm var. Bölümler hem hamle sayısına hem de süreye göre ayarlanmış durumda. Birinde istediğin kadar düşün, şekillerin yerini ezberle, diğerinde istediğin kadar hamle yap.

Söylediğim eğlence ve pazar payını düşünürsek, ben bu oyunu eğlence odaklı düşündüm ve yazdım. Başka insanlar ile oyun oynamanın daha eğlenceli olduğunu düşündüğüm için çoklu oynanabilir hale getirdim. Eşin dostun arkadaşınla karşılıklı oynayabilirsin. Üstelik yan yana olmana da gerek yok. Arkadaşını oyuna davet edip oyunu başlatman yeterli. Tabi özellikler bununla bitmiyor. Anlık sohbet özelliği de bulunuyor ve hiçbir ücret ödemeden bu özelliği de kullanabiliyorsunuz.

Eğlence demişken, bu oyunu hiç tanımadığın biriyle oynamak ve sohbet etmek insanı eğlendirir diye düşündüm ve henüz yayımlamadığım bir sürümde etrafındaki insanları görebiliyor, oyuna direkt davet edebiliyorsun. Çok yakında o sürümü de güncelleme olarak yayına alacağım. Eminim seveceksiniz."

'Bin kişiyi geçti'

Oyunu için herhangi bir yaş grubunu hedeflemediğini belirten Soysal, eğlenmek isteyen herkesin bu oyunu rahatlıkla oynayabileceğini kaydetti.

Match'i AppStore'a koyalı bir ay olduğunu anlatan Soysal, "Yaklaşık bir ay gibi kısa bir sürede oyunu indiren sayısı bin kişiyi geçti, tabi bu daha başlangıç" ifadesini kullandı.

Match'in ilk projesi olmadığını belirten Soysal, "Diğer oyunumun ismi Numbird. Sayılar ve kuşlardan oluşan bir hafıza oyunu. Her bölümde 2 görev oluyor, birincisi kuşlar ile ilgili, diğeri ise sayılar ile ilgili. Mesela, bir yandan kuşun baktığı yönü bulmanı isterken bir yandan da ekrandaki sayıları küçükten büyüğe sıralıyorsun. Bu oyun da kısa süreli hafıza biraz daha ön planda. Zorluk seviyesini kullanıcı kendi belirleyip ayarlama yapabilir" diye konuştu.

Hasan Soysal, "Dev bir pazarda az sayıdaki Türk girişimciden birisi olarak neler hissediyorsun" sorusuna ise "Böyle bir alanda olmak güzel bir şey. En büyük motivasyon kaynağım, ürettiğim oyunun insanlar tarafından oynanıyor olması. Bu yüzden yaptığım projeleri zevk veren eğlenceli oyunlar olarak tasarlıyorum" dedi.
 
Bursa'da, bir özel ortaokuldan iki öğrenci, ipek kozasının kanamayı durdurucu ve ultraviyole ışınları geçirmeyen yapısından hareketle bu maddenin atıklarından yara bandı ve uzay kıyafeti tasarlayıp üretti.

Okulun 7'nci sınıfında öğrenim gören Ahmet Faruk Demirhan ve Ahmet Selim Küçükyalçın hem tasarladıkları ürünlerin patentini almak için müracaatta bulundu hem de Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumuna (TÜBİTAK) konuyla ilgili bir makale gönderdi.

Demirhan, AA muhabirine, atık kabul edilen kozaları değerlendirmek amacıyla araştırmalar yaptıklarını söyledi.

Önce kozadaki proteinlerin antibakteriyel olup olmadığını araştırdıklarını belirten Demirhan, "Bunun üzerine kozanın zararlı bakteriyi 10 milimetre uzaklaştırdığını, yararlı bakteriye de bir etki yapmadığını fark ettik ve kozaların içinde bulunan proteinlerin antibakteriyel olduğu sonucuna vardık. Kozaların kanamayı durdurucu özelliğini de göz önünde bulundurarak yara bandı yapabileceğimizi düşündük ve yaptık" diye konuştu.

Demirhan, kozanın, içindeki canlıyı korumak için ultraviyole ışınları engelleyici bir özelliği bulunduğunu vurguladı. Bu konuda da bir çalışma yürüttüklerini aktaran Demirhan, "Bir uzay kıyafeti yapabileceğimizi düşündük ve kıyafetin iç kısmına ipek kozaları yapıştırarak ultraviyoleyi engelledik" ifadesini kullandı.

Kozalı nükleer santral çalışanı ve radyolog kıyafeti

Projenin danışman öğretmeni Münire Kaya da Bursa'da ipekçiliğin yaygın olduğunu hatırlattı.

İpek kozalarının delindikten sonra sadece el sanatları ile kırpılarak yastık ve yorgan yapımında kullanıldığı bilgisini veren Kaya, şunları kaydetti:

"Böyle değerli bir maddenin başka alanlarda değerlendirilip değerlendirilemeyeceğini düşündük. Kozanın içeriğini araştırdığımızda, kaynatıldığı zaman açığa çıkan serisin ve fibroin proteinlerinin varlığını ve bunların antibakteriyel ve aynı zamanda kanamayı durdurucu özelliğe sahip olduğunu fark ettik. 'Acaba sağlık alanında değerlendirebilir miyiz?' diye yola çıkıp yara bantları tasarladık. 'Çocuklar elleri kanadığında mutlu olsun' diye kelebek tasarımıyla yaptık. Kesilen yere denk gelecek iç kısmına da atık kozalardan parçalar yerleştirdik. Islandığı zaman daha aktif etki gösteriyor.

İpek kozaları, ultraviyole ışınlara karşı bir zırh görevi görüyor. Bu özellikten yola çıkarak ultraviyole ışınlara maruz kalan çalışma alanları için kıyafet tasarladık. Astronot kıyafetlerinde hem ısı yalıtımı hem de radyasyonu emici olarak kullanılabilir. Nükleer santral de Türkiye'nin gündeminde. Bir nükleer santral çalışanı da böyle ışınlara maruz kalacağı için onların kıyafetlerinde yer alabilir. Radyologlar, radyasyon ve ultraviyole ışınlarını süzen çok ağır kıyafetler giyiyor. 'Bu alanlarda kullanılabilir mi?' diye çalışmaya başladık ve olabileceği sonucuna ulaştık."
 
Mobil iletişimde 4G teknolojisinden en az 20 kat yüksek hız sağlaması beklenen 5G teknolojisinin ilk kez, Güney Kore'de düzenlenecek 2018 Kış Olimpiyatları'nda deneneceği, 2020 yılında da kullanıma gireceği bildirildi.

Merkezi İsveç'te bulunan teknoloji şirketi Ericsson'un kablosuz ağlarla ilgili araştırma bölümünde yönetici olan Magnus Frodigh, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  5G kablosuz ağ teknolojisinin dünyada genel anlamda 2020 yılında kullanılmaya başlanacağını söyledi. Frodigh, Güney Kore'nin5G teknolojisi konusunda çok istekli olduğunu ve ilk denemenin Güney Kore'de gerçekleştirilecek 2018 Kış Olimpiyatları'nda yapılacağını belirtti.

Japonya'nın da bu konuda çok istekli olduğunu ifade eden Frodigh, 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda 5G bağlantısının hazırlanması ve devreye girmesi için yoğun çaba sarf edildiğini bildirdi.

İsveç'in başkenti Stockholm'ün Kista bölgesindeki araştırma ve geliştirme laboratuvarında geçen yıl ilk kez 5G teknolojisini denediklerini söyleyen Magnus Frodigh, saniyede 640 megabayt veri göndermeyi başardıklarını ifade etti. Frodigh, Japonya'nın NTT DoCoMo ve Güney Kore'nin SK Telecom şirketlerinin yetkililerinin de bu tarihi ana şahitlik ettiğini söyledi.

5G teknolojisinin sürücüsüz araçların yaygınlaşması gibi birçok teknolojik yeniliği beraberinde getireceğini dile getiren Frodigh, 5G sayesinde araçlar arasında bilgi alışverişinin anında ve kesintisiz sağlanacağını, böylece sürücüsüz araçların güvenli şekilde trafikte yol alabileceğini kaydetti.

Frodigh, 5G teknolojisiyle az enerji tüketen sistemler kurulabileceğini, bu nedenle daha dar radyo frekansları kullanılarak bütün dünyadaki cihazlarla uyumlu aygıtlar yapılabileceğini anlattı.
YORUMLAR


Captcha image
KÖŞE YAZARLARI
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum